17.10.2021 11:50
Home Lajme Ekonomi

Ekonomi

Zv. ministrja e Mjedisit: Vjosa Park Kombëtar kaloi në KKT, shumë shpejt në qeveri

Ornela Çuçi, zv. ministre e Mjedisit tha në RinOn se me vendim të Këshillit Kombëtar të Territorit, Vjosa tashmë është zonë e mbrojtur dhe...

Ministrja Ibrahimaj: Në tremujorin e dytë rritja ekonomike 17.9%, papunësia në nivelin 12.6 %

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se rritja ekonomike në vend për gjysmën e parë të vitit llogaritet 11.89 %, duke...

Përfundon Loti i 5 i rrugës Kardhiq-Delvinë

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se ka përfunduar plotësisht Loti 5 i rrugës Kardhiq-Delvinë. Sipas ARRSH-së, gjatësia e këtij Loti është 3.385 km. Rruga është...

Ministria e Financave: Shqipëria do të dalë së shpejti në Eurobond dhe do të...

Shqipëria është gati dhe do të dalë në Eurobond në fund të muajit tetor për të siguruar një huamarrje që do të sigurojë mbështetje...

“NUK DO RRITEN ÇMIMET E ENERGJISË PËR FAMILJARËT”/ Ahmetaj: Do vazhdojmë t’i mbrojmë nga...

Zëvendës kryeministri Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të prezantuar vendimet e marra sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ai u pyet...

Sejko: Projeksionet tona për ecurinë e ekonomisë shqiptare mbeten pozitive

Gjatë dy javëve të fundit, Banka e Shqipërisë dhe autoritetet shqiptar kanë qenë të angazhuara në diskutime intensive me misionin e FMN-së, të kryera...
familjet

Faktet: Çmimi i energjisë nuk është rritur, “enigma” e gabimit të pafajshëm të Monitor

Eshtë shumë në modë këto kohë, që për të vërteta shumë të thjeshta në lidhje me realitetin në Shqipëri, që nga shëndetësia e deri...

Shefja e misionit të FMN-së për Shqipërinë kundër opozitës për heqjen e TVSH-së për...

Shefja e misionit të FMN-së për Shqipërinë Yan Sun, është shprehur kundër propozimeve të opozitës në vendin tonë, për heqjen e TVSH-së për produktet...

Shefja e FMN në Shqipëri: Presim një rritje ekonomike për 2021, 7.8 %

Shefja e misionit për Shqipërinë të FMN-së, Yan Sun ka zhvilluar një konferencë online me Ministren e Financave, Delina Ibrahimaj dhe Guvernatorin e Bankës...

Anastas Angjeli: Kriza ka prekur edhe vende si Franca dhe Britania, pse energjia shitet...

Ish-ministri i Financave Anastas Angjeli ka folur në “Abc Live” në lidhje me krizën energjetike që ka prekur Shqipërinë. Ai tha se efektet e...