09.12.2023 05:48
Home Lajme Ekonomi

Ekonomi

Manastirliu:Rritje historike 950 euro paga mesatare për mësuesit plan konkret për transformimin e sistemit...

Tiranë, 8 dhjetor - Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu ka shpallur një plan të gjerë për transformimin e sistemit arsimor në Shqipëri....

Balluku në Kongresin e PS: Do ndërtojmë linjën e transmetimit energjetik nënujor me Italinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku theksoi se së shpejti do të nisë ndërtimi i linjës nënujore energjetike me Italinë. Gjatë fjalës së...

Numër rekord turistësh në Shqipëri/ Kumbaro: Muajin nëntor e mbyllëm me 9.53 milionë

Gjatë fjalës së saj, në Kongresin e Partisë Socialiste, ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro deklaroi se turizmi këtë vit ka kapur shifra rekord. Ajo zbuloi...

Shqipëri-SHBA 100 vjet marrëdhënie diplomatike/ Prezantohet pulla e re përkujtimore

I Ngarkuari me Punë i ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, David Wisner, Zëvendes/kryeministrja Belinda Balluku dhe Drejtori i Postës Shqiptare, Ardit Demiri...

Bashkia Shkodër nis instalimin e paneleve diellore në kopshtet publike, Rama: Mënyrë efikase për...

Bashkia e Shkodrës ka nisur instalimin e paneleve diellore në institucionet e arsimit publik. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama nëpërmjet...

Këmbimi valutor 8 dhjetor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh...

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94 lekë dhe do shitet me 95 lekë. Monedha evropiane euro do blihet...

Miratohet buxheti për arsimin dhe sportin, rritje pagash, cilësi dhe gjithëpërfshirje në arsim

07 Dhjetor, Tiranë- Miratohet në Kuvendin e Shqipërisë buxheti i shtetit për vitin 2024. Për Ministrinë e Arsimit dhe Sportit, ky buxhet do të...

U miratua sot mes tymueseve dhe kapsollave, çfarë parashikon buxheti 2024! 736 mld lekë...

Buxheti i shtetit për vitin 2024 do të jetë 735.9 miliardë lekë me një rritje në krahasim me këtë vit prej 30.3 miliardë lekë. Për...

Këmbimi valutor 7 dhjetor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh...

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.7 lekë dhe do shitet me 94.8 lekë. Monedha evropiane euro do...

Këmbimi valutor 5 dhjetor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh...

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.6 lekë dhe do shitet me 94.7 lekë. Monedha evropiane euro do...