03.10.2023 09:20
Home Tags Intervista

Tag: intervista

FNSH dhe policia e Durrësit nisen drejt malësisë së Krujës, operacion anti-kanabis

Forca policore nga grupet e FNSH dhe efektive te Drejtorise se Qarkut Durres jane nisur ne operacion ne malesine e Krujes, me qellim zbulimin...

U firmos në samitin e dhjetorit në Tiranë/ Ulen me 99% çmimet e “Internet...

Kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka dhënë lajmin e mirë se prej datës 1 tetor, çmimet e “Internet Roaming” mes...

Bashkia e Tiranës rehabiliton fushat sportive të shkollës “Kolë Jakova”

Bashkia e Tiranës ka rehabilituar infrastrukturën sportive në shkollën "Kolë Jakova". Projekti përfshin një rikonstruksion të plotë të fushës së volejbollit dhe basketbollit,...

Horoskopi për sot 3 tetor

Dashi Vështirësitë e hasura në një projekt pune apo grupi do të zgjidhen më lehtë nga sa mund të mendoni. Edhe pse do të duhen...

Diell dhe rritje e lehtë e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Shqipëria do të mbetet, nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke sjellë mbizotërim të kthjellimeve në ultësirën Perëndimore. Ndërsa në zonat malore do...

Si të çliroheni nga një marrëdhënie toksike!

Nga Lawrence Josephs* Fakti që dashuria është e “verbër”, nuk është diçka e keqe në vetvete. Dashuria bazohet shpesh tek idealizimi. Në fazat e hershme...

Studentët

Nga Glindxhet Madhi/ Në nisje të Vitit të Ri Akademik studentët vijnë këtë vit nga një proces përmirësimi dhe reflektimi, edhe pse rezervat për...

Historia e modeles së famshme shqiptare: Dikur milja lopët, sot jam në jurinë e...

Modelja Emina Cunmulaj është ulur në tavolinën e jurisë së Miss SHBA. Nga aty ajo ka përcjellë një mesazh shumë domethënës për gjithë vajzat që...

Vuçiç: Të gjithë ata që kryen krime në Banjskë do mbajnë përgjegjësi, edhe Radoiçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të hënën se të gjithë ata që morën pjesë në sulmin ndaj policisë së Kosovës në Banjskë në...

Çfarë di princi i kurorës së Arabisë Saudite që ne nuk e dimë?

Nga Douglas MacKinnon Në kohën kur punoja në Pentagon, një kolonel në zyrën time pyeste shpesh, “Si mundet kaq shumë njerëz të mos e shohin...