Moderatorja e sportit, Hygerta Sako ka humbur ditën e sotme njeriun më të shtrenjtë të jetës, babain e saj. Lajmin e hidhur e ka dhënë vetë Hygerta me një postim në Instagram.Moderatorja ka postuar një foto me të atin e ndjerë dhe shkruan një dedikim shumë prekës.”Babai im i shtrenjte, mbreti im, sot u nda nga jeta. Na la pas zemer thyer e shpirt cop etuar por iku nga kjo bote si bashkeshort, baba e gjysh i gezuar. T’u ndritte shpirti aty ku do shkosh, engjelli im. Va rrimi behet neser ne oren 11.00 nga shtepia funerale Alba 2000 prane Medresese”.