Dashi-Këtë të premte, një ditë e rëndë për ju nën shenjën e Dashit. Fundjava është afër qoshes, mbahuni dhe përpiquni të jepni gjithçka në këto 24 orë, pastaj jepini vetës dy ditë relaksi të plotë.

Demi-Këtë të premte do të duhet të gjeni guximin për të hedhur hapin e parë. Këtë herë jeta ju ka vendosur në një udhëkryq dhe do ju mbetet juve të zgjidhni rrugën e duhur për të ndjekur.

Binjakët-Jupiteri është në kundërshtim me Neptunin dhe kjo do të krijojë çekuilibrime fizike dhe mendore. Ju duhet t’i jepni vetes disa ditë relaks të pastër, të pushoni dhe mos mendoni për asgjë.

Gaforrja-Bëni shumë kujdes që të mos bini në tundim këtë të premte. Ju jeni njerëz besnikë dhe të sinqertë, por një person mund të ndërhyjë në jetën tuaj duke hedhur poshtë të gjitha parimet tuaja.

Luani-Këtë të premte, yjet kanë shumë lajme në frontin profesional në pritje për ju. Më në fund, ajo thirrje e papritur do të vijë e do ta bëjë ditën tuaj mrekullisht të bukur.

Virgjëresha-Këtë të premte, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, takime të reja do të favorizohen sidomos për beqarët që kërkojnë një shok shpirti prej shumë muajsh. Puna do të pësojë një shtytje të madhe.

Peshorja-Venusi do të jetë në qiellin tuaj, përpiquni të ekuilibroni mirë forcat tuaja, veçanërisht nëse jeni duke punuar në një projekt të rëndësishëm. Një seri ngjarjesh të papritura do t’ju destabilizojnë, shmangni konfrontimin me njerëzit e demit.

Akrepi-Ditë shumë e rëndë për ju. Mundohuni të qëndroni të qetë pavarësisht nga seria e ngjarjeve të papritura që do t’ju godasin gjatë gjithë ditës. Dashuria shkon mirë, edhe nëse do të duhet të punoni më shumë për të zgjidhur keqkuptimet.

Shigjetari-Këtë të premte, kini kujdes që të mos krijoni debate të panevojshme me një mik. Kohët e fundit keni kaluar pak kohë me të dhe ai do t’ju tregojë nesër. Mendoni mirë para se të reagoni, mbase ka të drejtë. Në punë, bëni kujdes që të mos mbingarkoheni me punë, mund të mos mbaroni gjithçka.

Bricjapi-Me tranzitin e Jupiterit dhe Saturnit, mund të keni një ngarkesë dhe energji ndryshe nga zakonisht. Përfitoni nga kjo ditë për të zgjidhur disa probleme me partnerin tuaj dhe disa probleme pune.

Ujori-Një i afërm i largët mund t’ju telefonojë me kërkesa të veçanta. Mendoni me kujdes para se të jepni një përgjigje. Ndjenjat këtë të premte do të kenë një ndalesë, mos kini frikë se do të kalojë.

Peshqit-Me Hënën në shenjë, ju pret një ditë plot pasion dhe dashuri. Një takim i veçantë do ta kthejë mbrëmjen tuaj në magji. Në punë, duhet të bëni më shumë përpjekje për atë që bëni.