Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se nga 8.205 testime 1.721 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 viktima. Sot janë shëruar 2.704 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 183.111. Në total numri i rasteve aktive është 30.097.

05 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 2.407 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.791.536 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 807.900 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 87.965 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹNga 8.205 testime, 1.721 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.
ℹSot janë shëruar 2.704 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 183.111.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 30.097.