Dalin pamjet e plota të aksidentit të frikshëm në kryeqytet, ku u përplasën 9 automjete dhe mbetën të plagosur 9 qytetarë.

Nga video shihet momenti kur autobusi merr përpara makinat e tjera, ndërsa ishin në pritje të semaforit në stacion.

Nga aksidenti u raportuan 9 të plagosur, mes tyre edhe shoferi i urbanit, ndërsa nga kontrolli nuk rezultoi të ishte nën efektin e alkoolit.