Ish-ministri Saimir Tahiri ka reaguar pas lirimit të tij nga burgu.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Tahiri shkruan se tani ka mundësinë të kërkojë të drejtën pa kursim.
“Do vazhdoj te kerkoj drejtesine, sic kam bere deri me sot.

Te falenderoj me zemer ty qe ke besuar gjithmone te gjithcka jam e kam bere une!
Faleminderit dhe ty qe ke genjyer gjithmone, duke me kujtuar cmimin e te vertetes.
Pata mundesi te njihja padrejtesine perballe. Tani kam mundesine te kerkoje te drejten pa kursim!
Faleminderit pamase te gjithe!”- shkruan ai.