23.02.2024 02:50

INTERVISTA

“Ekonomia shqiptare, e dyta në rajon”, BSH: Rritja u nxit nga turizmi dhe investimet

Ekonomia ka qenë më elastike se vendet e rajonit gjatë vitit të kaluar. Pavarësisht sfidave siç janë rritja e normave të interesit apo...

Arben Taravari: Me BESËN dhe Alternativën nuk na lidh asgjë

Taravari: Është e pakontesueshme se Alternativa është derivat i BDI-së… Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka deklaruar mes tjerash sonte në RTV Dukagjini:...

“Serbia e ka prishur punën me ditën e zisë, Kosova s’po negocion me Beogradin,...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në një diskutim mbi Ballkanin Perëndimor dhe çështjet aktuale, në Konferencën e Sigurisë në Mynih. Ndër të tjera...

I vetmi shqiptar që punon në fushën e satelitëve në “Space X”, Michael Tasellari:...

Michael Tasellari është shqiptari i parë që punon në kompaninë e Elon Musk, “Space X’, përkatësisht në sektorin e satelitëve. I ftuar në “Shqipëria...

“I refuzoi brutalisht”, Baton Haxhiu: Ja mesazhi i Blinken për opozitën

Gazetari Baton Haxhiu tha se refuzimi brutal që Sekretari amerikan i Shtetit i bëri opozitës duke mos takuar asnjë përfaqësues të tyre, është një...

Blinken në Tiranë, Blendi Kajsiu: Mbështetje e qartë për Ramën dhe mesazh për Serbinë...

Më 16 shkurt, Shqipëria vizitohet nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Është hera e katërt që Shqipëria vizitohet nga një sekretar shteti i...

“Berisha, tentativë për bllokimin e Zgjedhores”, Muça: ‘Rithemelimi’ nuk do parti të vogla opozitare

Gazetari Flogert Muça, në një komunikim të drejtpërdrejtë për “Tirana Live” në ABC News, foli për situatën politike në PD, si dhe Reformën Zgjedhore. Muça...

Deputeti i PD “përjashton” Berishën: Na duhet emër i ri për kryeministër

Deputeti i Partisë Demokratike, Sajmir Korreshi shprehet se opozita duhet të dalë me një emër ri për kryeministër dhe jo me emrin e Berishës. Duke...

Sondazhi i Report Tv për zgjedhjet, analisti Leka: PS siguron mandatin e katërt falë...

Analisti Martin Leka në një lidhje skype për emisionin ‘Sot Live në Shqipëri’ foli për rezultatet e sondazhit të Report Tv në bashkëpunim me...

Mesila Doda: Berisha dhe Meta vendosën Belerin në Himarë për të shërbyer si një...

Deputetja e PDIU e ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News24 ka komentuar zhvillimet rreth çështjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur...