08.12.2023 11:21

INTERVISTA

“Drejtësia e re nuk varet nga pushteti”, Rama: Të vazhdojë drejt, pa parë majtas-djathtas

Kryeministri Edi Rama tha se kjo drejtësi nuk është perfekte dhe se ka problemet e saj, por thekson se për një gjë që është...

Rama: Opozita ka agjendë destruktive

Kryeministri Edi Rama u pyet në emisionin “Debat” në A2CNN nga analisti Lutfi Dervishi se cila është zgjidhja që ai ofron për të rikthyer...

“Harrojeni betimin e Belerit”, Rama: S’negociojmë kundër interesit të Shqipërisë edhe të kthehet përmbys...

Kryeministri Edi Rama ka hedhur kategorikisht poshtë shanset e kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri për të kryer betimin në detyrë. Në emisionin “Debat”...

“Uroj shumë të dini se çfarë bëni”, Rama zbulon çfarë i tha drejtorit të...

Kryeministri Rama u shpreh në Debat nga Alba Alishani në A2 CNN se për arrestimin e Fredi Belerit është njoftuar vetëm kur policia është...

Nëse Kuvendi do jepte ‘leje’ do paraqitej Berisha në Gjykatë e SPAK? Braho publikon...

Deputeti Sali Berisha vazhdon të sfidojë organet e drejtësisë, Prokurorinë dhe Gjykaten e Posaçme duke mos zbatuar vendimet e tyre te detyrueshme ne ligjin...

Agron Shehaj njofton krijimin e një force të re politike, tregon pse u largua...

I ftuar në studion e Zërit të Amerikës në Uashington, deputeti Agron Shehaj deklaroi për herë të parë se po punon për krijmin e...

Duka flet për shortin: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka, të gjithë shqiptarët...

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Përgjimet e Sky, Lorenc Vangjeli: Priten arrestime, bëhet fjalë për drejtues të lartë policie...

Zbërthimi i aplikacioneve “Sky” dhe “EncroChat” pritet të nxjerrë emra të tjerë të policisë së shtetit që kanë bashkëpunuar me grupe kriminale. Analisti Lorenc...

Federatë opozitare? Minxhozi: Një komedi. Berisha kërcënime boshe, nuk ka mbështetje popullore

Analisti Skënder Minxhozi e cilëson një komedi idenë e disa partive opozitare për të formuar një federatë të opozitës. Në një intervistë për ABC...

Federatë opozitare? Minxhozi: Një komedi. Berisha kërcënime boshe, nuk ka mbështetje popullore

Analisti Skënder Minxhozi e cilëson një komedi idenë e disa partive opozitare për të formuar një federatë të opozitës. Në një intervistë për ABC News,...