04.03.2024 03:43

INTERVISTA

Intervistë | Baze: Kurti ka shkëlqyer me mungesën e tij në Tiranë, ai është...

Gazetari shqiptar Mero Baze ka kritikuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për mungesën e tij në Samitin e Tiranës. Ai është tallur me kryeministrin...

“Tentativa ruse për të ndikuar në zgjedhjet maqedonase”, Talat Xhaferi tregon si qëndron historia

Kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi foli në A2 CNN dhe për zgjedhjet presidenciale, përgatitjet për to dhe tentativat e Rusisë për...

‘Vajza më tha mos e kërko më babanë se e kam vrarë!/ Rrëfehet gruaja...

Blerina Meta, nëna e 3 fëmijëve që u lanë në burg sot për vrasjen e babait të tyre Pëllumb Meta e ftuar në emisionin...

Luis Enrique nis reformën: “Mbappé? Duhet të mësohemi të luajmë edhe pa të”…

Trajneri i PSG-së, Luis Enrique, pas barazimit ndaj Rennes (1-1) ka justifikuar vendimin e tij për ta aktivizuar yllin francez në minutën e...

“Ekonomia shqiptare, e dyta në rajon”, BSH: Rritja u nxit nga turizmi dhe investimet

Ekonomia ka qenë më elastike se vendet e rajonit gjatë vitit të kaluar. Pavarësisht sfidave siç janë rritja e normave të interesit apo...

Arben Taravari: Me BESËN dhe Alternativën nuk na lidh asgjë

Taravari: Është e pakontesueshme se Alternativa është derivat i BDI-së… Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka deklaruar mes tjerash sonte në RTV Dukagjini:...

“Serbia e ka prishur punën me ditën e zisë, Kosova s’po negocion me Beogradin,...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në një diskutim mbi Ballkanin Perëndimor dhe çështjet aktuale, në Konferencën e Sigurisë në Mynih. Ndër të tjera...

I vetmi shqiptar që punon në fushën e satelitëve në “Space X”, Michael Tasellari:...

Michael Tasellari është shqiptari i parë që punon në kompaninë e Elon Musk, “Space X’, përkatësisht në sektorin e satelitëve. I ftuar në “Shqipëria...

“I refuzoi brutalisht”, Baton Haxhiu: Ja mesazhi i Blinken për opozitën

Gazetari Baton Haxhiu tha se refuzimi brutal që Sekretari amerikan i Shtetit i bëri opozitës duke mos takuar asnjë përfaqësues të tyre, është një...

Blinken në Tiranë, Blendi Kajsiu: Mbështetje e qartë për Ramën dhe mesazh për Serbinë...

Më 16 shkurt, Shqipëria vizitohet nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken. Është hera e katërt që Shqipëria vizitohet nga një sekretar shteti i...