14.07.2024 10:17
Home Turizëm

Turizëm

Tuneli i Llogorasë si “Big Brother”/Mbi 100 kamera ndjekin çdo lëvizje!

Të gjitha lëvizjet dhe flukset në tunelin e Llogorasë në Vlorë monitorohen me kujdes. Për herë të parë, Top Channel sjell pamjet brenda sallës...

KE: 86% më shumë turistë në Shqipëri

Kushtet e favorshme klimaterike dhe kostot e ulëta të udhëtimit po bëhen faktorë të zgjerimit të turizmit në vende të pazbuluara, siç është rasti...

Media britanike: Vizitoni Shqipërinë, destinacionin e bukur evropian me plazhe të mrekullueshme

Nëse dëshironi të përjetoni pushime të stilit të Maldiveve pa shpenzuar shumë, vizitoni Shqipërinë, një destinacion i bukur evropian me fluturime të përballueshme dhe...

“Breaking Travel News”: Shqipëria – ‘Evropa e fshehur’ ku mund të kaloni pushime perfekte

Ekziston një vend i vogël në Gadishullin Ballkanik që quhet Shqipëri. Nuk është shumë i njohur në mesin e turistëve evropianë, por mund t’i...

Revista franceze “EnVols”: Gjirokastra, qyteti historik që duhet vizituar

Nga jashtë, ju do të shihni vetëm muret e tij prej guri gri të dominuara nga kalaja e saj imponuese. Megjithatë, mjafton të kalosh...

Revista italiane: Gjithnjë e më shumë italianë zgjedhin Shqipërinë, njihuni me plazhet më të...

Gjithnjë e më shumë turistë italianë kanë zgjedhur t’i kalojnë pushimet në Shqipëri – një vend i jashtëzakonshëm me plot surpriza, shkruan Alessandro Fabiani...

“4.5 mln vizitorë të huaj në 6 muajt e parë të 2024”, Rama: 34...

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shprehet se në 6 muajt e parë të vitit 2024, në Shqipëri kanë...

Media italiane “Turisti per Caso”: Vizitoni Shqipërinë dhe zbuloni vendet më autentike në Evropë

Ne u nisëm nga Gjenova drejt Shqipërisë për një udhëtim shtatëditor. Turneu ynë u fokusua në qytetet dytësore, vendet më autentike dhe të bukura...

Një në tre italianë të gatshëm të emigrojnë për një punë më të mirë

Sipas një sondazhi të kryer nga “Ipsos”, të rinjtë italianë besojnë se brezi më i lumtur në vend është ai i prindërve të tyre....

Tuneli i Llogarasë, Balluku: Vetëm 48 orë nga hapja, 22 mijë automjete kanë kaluar...

Vetëm 48 orë nga hapja në tunelin e Llogarasë kanë kaluar 22 mijë automjete. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe njëherësh zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, ka...