03.10.2023 09:02
Home Tags Etjen Xhafaj

Tag: Etjen Xhafaj

Diell dhe rritje e lehtë e temperaturave, parashikimi i motit për sot

Shqipëria do të mbetet, nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke sjellë mbizotërim të kthjellimeve në ultësirën Perëndimore. Ndërsa në zonat malore do...

Si të çliroheni nga një marrëdhënie toksike!

Nga Lawrence Josephs* Fakti që dashuria është e “verbër”, nuk është diçka e keqe në vetvete. Dashuria bazohet shpesh tek idealizimi. Në fazat e hershme...

Studentët

Nga Glindxhet Madhi/ Në nisje të Vitit të Ri Akademik studentët vijnë këtë vit nga një proces përmirësimi dhe reflektimi, edhe pse rezervat për...

Historia e modeles së famshme shqiptare: Dikur milja lopët, sot jam në jurinë e...

Modelja Emina Cunmulaj është ulur në tavolinën e jurisë së Miss SHBA. Nga aty ajo ka përcjellë një mesazh shumë domethënës për gjithë vajzat që...

Vuçiç: Të gjithë ata që kryen krime në Banjskë do mbajnë përgjegjësi, edhe Radoiçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të hënën se të gjithë ata që morën pjesë në sulmin ndaj policisë së Kosovës në Banjskë në...

Çfarë di princi i kurorës së Arabisë Saudite që ne nuk e dimë?

Nga Douglas MacKinnon Në kohën kur punoja në Pentagon, një kolonel në zyrën time pyeste shpesh, “Si mundet kaq shumë njerëz të mos e shohin...

‘Eksperti’ erotik, ‘Ujku’ i Cërrikut dhe vrasjet për status

Nga Jakin Marena/ Ka ngatërruar dynjanë lajmi se një video erotike e njërës prej drejtueseve të një emisioni televiziv shqiptar është gjetur në celularin e...

Fati yt/ Horoskopi 3 tetor 2023

Dashi Ata që kanë një lidhje do tregohen shumë kërkues dhe posesivë me personin që kanë në krah. Kjo do krijojë shumë probleme dhe debate...

Shqipëria dhe Greqia i kthehen diskutimeve diplomatike, takohen në Tiranë dy kryediplomatët

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani priti të hënën e 2 tetorit në një takim pune ambasadoren e Greqisë,...

​Britania e Madhe po planifikon të ndalojë përdorimin e telefonave celularë në shkolla

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar planifikon të ndalojë telefonat celularë në shkollat anembanë Anglisë. Sekretarja e Arsimit, Gillian Keegan, pritet të shpallë ndalimin më...