Shërbimi Ushtarak Meteorologjik ka dhënë parashikimin e tij për ditën e shtunë dhe të diel (22 dhe 23 shkurt) .

Sipas këtij shërbimi në orët e para të mëngjësit të ditës së shtunë reshjet e borës do të jenë me intesitet të ulët në veri dhe juglindje të vendit.

Por gjatë ditës do të mbizotëroje mot kryesisht i kthjellët në të gjithë terriorin. Era do të fryjë me shpjetësi mesatare deri në 10 m/ sek.

Ndërsa dita e diel do të jetë me mot të kthjellët por nuk do të mungojnë dhe vranësirat e pakta kalimtare ne orët e mbesditës. Era do të fryjë ne veri me shpjetësi mesatare deri në 7m/sek.

Ndërsa temperaturat që do na shoqërojnë gjatë kësaj fundjave mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.