15.06.2024 10:31
Home Politike Faqe 598

Politike

VIDEO/ Sali Berisha del bllof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë

Kjo e shtunë nuk është e zakontë për shqiptarët. “Çunat tanë” do të zbresin mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në fushën e blertë...

Veliaj në Kombinat: “Mirënjohës për çdo socialist që ka kontribuar; Nga 100 parti, vetëm...

Dikur një zonë që votonte djathtas, tashmë Kombinati është kthyer në udhëheqës të fitores së socialistëve në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS për Qarkun,...

Sonte luan Kombëtarja, Rama për ‘Tutto Sport’: Hera e parë në jetë që uroj...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë ekskluzive për median italiane “Tutto Sport” ku është pyetur në lidhje me takimin e mbrëmjes...

Gara për portin në Porto Romano/ Balluku: Hapet pas pak javesh, do jetë ndërkombëtare

Përgjatë tri ditëve, 13-15 Qershor, u mbaj eventi “MARITIME WEEK 2024", organizim i Autoritetit Portuial të Durrësit, në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës dhe...

‘Auditim për financat e PD’, Gaz Bardhi paralajmëron Bashën: Shpenzove miliona me një vërtetim...

Kundërshtimi i vendimit të Apelit në Gjykatën e Lartë nga Lulzim Basha nuk pengon procedurat për marrjen nën administrim të PD nga pala e...

Ilir Meta çmendet sërish: Merrni armët në dorë, edhe kallashin

Pas sulmeve ndaj SPAK dhe Altin Dumanit, Ilir Meta ka shpërthyer sërish. Nga Roskoveci, Meta ka marrë varenë në dorë për të shembur piketat e...

Ministrja Spiropali dhe presidenti Begaj në samitin e nivelit të lartë të paqes për...

Sot nis Samiti i nivelit të lartë të Paqes për Ukrainën, që do të zhvillohet më 15-16 qershor 2024 në Bürgenstock, pranë qytetit të...

Zjarri i frikshëm në Shkodër, flet kryebashkiaku: Prej një orë e gjysmë një luftë...

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës Benet Beci ka folur pak minuta më parë për gazetarët, duke njoftuar se situata me zjarrin e madh që...

“Demokratët euroatlantikë” Basha prezanton “partinë e re” pas vendimit për rekurs të logos

Pas përfundimit të mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, në të cilën u vendos për rekurs të vendimit të Gjykatës të Apelit në...

“Krenarë për ju”, Manastirliu takon në Dortmund djemtë kuqezi

Dortmund, Gjermani, 14 qershor- Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, pak para ceremonisë së hapjes së Euro 2024 pati një takim shumë emocionues...