09.12.2023 05:07
Home Tags Kryeministri Edi Rama

Tag: Kryeministri Edi Rama

Rama: Ekspozita e legjendës së futbollit italian Paolo Rossi, në 26 janar në Tiranë

Në 26 janar 2024 në Tiranë do të përurohet ekspozita kushtuar djalit të artë të futbollit italian, Paolo Rossi që ngriti peshë edhe zemrat...

200 gola me Liverpoolin, Momo Salah në ‘top 5-shen’ e Premier League

Goli i Mohamed Salah kundër Crystal Palace shënoi dy momente historike. Ai u bë lojtari i pestë në historinë e Liverpool-it që shënon 200...

Erdogani akuzon Perëndimin për “barbarizëm” dhe islamofobi në luftën në Gazë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e përdori një fjalim për të drejtat e njeriut të shtunën për ta akuzuar Perëndimin për “barbarizëm” në...

Dita Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Balla apel qytetarëve: Denonconi efektivët që abuzojnë me detyrën

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në kuadër të Ditës Ndërkombëtare kundër Korrupsionit i është drejtuar qytetarëve dhe medias të raportojnë pa hezitim shkeljet dhe...

‘ Do i përgjigjemi siç e meriton’, Berisha “kërcënon” SPAK-un

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas betejës së nisur me qeverisë dhe palën tjetër të PD-së së Lulzim Bashës, kësaj here ka pasur edhe një paralajmërim...

Vlonjati sfidon të ftohtin dhe futet në det: Noti më mban larg sëmundjet

Vlonjati Gëzim Brahimaj sfidoi acarin për të bërë plazh. Prej 10 vitesh atë e gjen shpesh në bregdetin e Vlorës, duke notuar edhe në mot...

Atalanta-Milan, shifrat flasin në favor të kuqezinjve

Pas dy fitoresh radhazi, Milani sot në 18:00 do të kërkojë të tretën. Kundërshtari është Atalanta që nuk është se po kalon një moment...

Të huajt gjallërojnë Shkodrën në prag të festave, spanjollët: Vend i mrekullueshëm, do të...

Atmosfera e festave që ka përfshirë Shkodrën që nga 1 Dhjetori ka tërhequr përreth vetes edhe turistë të huaj të cilët ndodhen në Shqipëri....

Ja cilat janë shenjat me fat për nesër

Nesër do të jetë një ditë fantastike për shumë prej shenjave të Horoskopit. Astrologët parashikojnë ndryshime të mëdha në jetën tuaj, për shkak të...

Çfarë dimë për foton e të burgosurve pa rroba në Gaza?

Të enjten e 7 dhjetorit, disa imazhe filluan të qarkullojnë në mediat sociale dhe në internet, që tregonin disa burra të kapur nga trupat...