20.10.2021 05:54
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

Covid 19/ Bullgaria bën të detyrueshme pasaportën shëndetësore

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve, Bullgaria ka vendosur të bëjë të detyrueshme paraqitjen e një certifikate vaksinimi kundër COVID-19, një rezultat...

“Krisje” PD-LSI? Petrit Vasili: Nismat janë të Bashës jo tonat

Tashmë është fakt që PD dhe LSI nuk bashkërendohen për qëndrimet e tyre politike. Nënkryetari i LSI Petrit Vasili deklaroi në Radarin Informativ përballë...

Ambasadorja Kim takim me Kumbaron: Përmbushje e potencialit të madh që ka Shqipëria si...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro. Lajmi bëhet i ditur nga ambasada...

“Kushedi sa ka shkuar radha…”/ Arditi debaton me Palomën për orientimin seksual

Arditi ka debatuar me Palomën për orientimin e tij seksual dhe diskutimi ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme në reality show. Arditi i ka bërë...

Demokrati para Berishës: Bashën s’e mbron dot as Erdogrul Salianji, as Vandam Bardhi dhe...

Gjatë takimeve të Berishës, sheh plot delirantë. Gjatë bashkëbisedimit me demokratët sot në Dibër, një nga mbështetësit i cili kishte ardhur nga Italia posaçërisht...

Vaksinimi i studenteve vijon

Procesi i vaksinimit te studentëve ne mjediset universitare do te vijoje dhe përgjatë kësaj jave. Fakulteti i stomatologjisë është një prej tyre ku interesi...

Manastirliu: Pediatria e re në Spitalin Rajonal të Elbasanit drejt përfundimit

Investimet në shëndetësi kanë transformuar spitalet rajonale duke ofruar jo vetëm kushte më të mira, por edhe më shumë shërbime cilësore për pacientët. I tillë...

Fati yt/ Horoskopi, 20 tetor 2021

Dashi-Ju jeni përkëdhelur nga Marsi dhe Hëna të cilët kanë ndezur zemrën tuaj me shpresë. Do të jeni në një formë të shkëlqyeshme nesër....

Barecelona i jep ultimatum, ylli kontakton United dhe Juventus

Barcelona po humb durimin me Ousmane Dembele. Sipas Sport, klubi i ka dhënë një ultimatum francezit që të japë një përgjigje pas ofertës për...

‘Pasardhës’ i Delta-s, Shfaqet një tjetër variant i COVID, ekspertët: Po e monitorojmë, ka...

Zyrtarët shëndetësorë në Britaninë e Madhe po monitorojnë nga afër një 'pasardhës' të ri të variantit Delta të COVID që po shkakton një numër...