22.06.2024 04:53
Home Tags Lulzim Basha

Tag: Lulzim Basha

Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, reagon Rrjeti Evropian i Sistemit të Transmisionit:...

Një incident i madh në rrjetin e sistemit energjetik në pjesën juglindore të Evropës ka bërë që të kishte ndërprerje disaorëshe të rrymës të...

Fillon Kupa e Amerikës, Argjentina fiton 2-0 ndaj Kanadasë, Messi vendos rekord

Në orët e para të mëngjesit të së premtes nisi aventurën Kupa e Amerikës. Kombëtarja e Argjentinës e nisi mbrojtjen e titullit në Copa...

SHBA, zgjedhjet presidenciale dhe çështja e abortit

Dy vite më parë, në qershorin e vitit 2022, Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara mori një vendim që ngriti peshë politikën amerikane,...

Olena Zelenska: Ju rrëfej tmerret e pushtimit rus

Për shumë njerëz në Ukrainë, nuk është presidenti Volodymyr Zelensky, me fjalimet e tij të rregullta drejtuar kombit, ai që i ofron ngushëllim vendit...

Gianni De Biasi ruan në zemër ‘kuqezinjtë’: Bëra tifo për ta përballë Italisë

Ish-trajneri i Kombëtares tonë Gianni De Biasi ende ndihet gjysmë shqiptar. “Mund të më quani dhe Gani Abazi, jam krenar që jam gjysmë shqiptar dhe...

“Lonely Planet”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira evropiane

Vera në Evropë është madhështore – por gjithashtu është një nga muajt më të ngarkuar të turizmit, që do të thotë se ju do...

Horoskopi, fati yt për datën 22 qershor 2024

Dashi Diçka që ka kaluar shumë kohë më parë ju mundon fort. Ajo që ju këshillojmë është që të mos mendoni për diçka që i...

Problemi është pse i thotë martesë një kontrate politike?

Nga Mero Baze/ Degradimi publik që Ilir Meta po i bën një çështje tërësisht private siç është divorci, tregon shumë në të vërtetw se si...

Noizy e gjen “princeshën”, është një “barbie” kosovare

Reperi Noizy ka paralajmëruar sot gjatë ditës një bashkëpunim me këngëtaren Era Istrefi Reperi në një postim që ka bërë në rrjetet sociale ka postuar...

Lea Ypi debat me Olaf Scholz: Në Evropë nuk ka politikë!

Akademikja, shkrimtarja Lea Ypi është pjesë e panelit drejtues të Samitit të Qeverisjes Progresive që po mbahet në Berlin, një event historik, që mbledh...