sport Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "sport"

Etiketa: sport

Besart Berisha i cili vazhdon të shkëlqejë në Australi me skuadrën Melbourne Victory. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës shënoi golin e parë në takim nga...

Në një intervistë për stacionin egjiptian ON TV para ndërrimit të viteve, futbollisti i Real Madrid, Cristiano Ronaldo tha se mbylli vitin më të...

13 fitore radhazi! Celsi ka hyrë në historinë e futbollit anglez, duke arritur një sukses fantastik pas dominimit ndaj Stoke City (4-2), në ndeshjen...

Xavi ka fjalët më të mira për ekipin kombëtar të vendit të tij, Katalunisë.Ish-ylli i Barcelonës beson që kombëtarja e Katalunisë shumë shpejt do...

Te Milan ka nisur një fushatë “spastrimesh” dhe i pari që e pëson është sulmuesi brazilian Luiz Adriano. Që prej transferimit në Milano nga...

Klaus Gjasula është një emër jo shumë i njohur në Shqipëri, por mesfushori 27-të vjeçar është një futbollist që aktivizohet në katëgorinë e tretë...

Arrestohet futbollisti 25-vjeçar të Liverpulit, Roberto Firmino. Mësohet se i riu akuzohet se drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Policia e Merseisaj ka bërë...

Fifa po diskuton nëse do të lejojë vetëm kapitenët t’i flasin arbitrit, thotë ish-sulmuesi i Holandës dhe trajneri Marco van Basten. Një rregullore që do...

Ishte gjithçka tjetër përveçse i lumtur Massimiliano Allegri pas humbjes së Juventus-it të tij ndaj Milan-it në sfidën e vlefshme për Superkupën e Italisë....

Zdenek Zeman ka ngelur në klasë ish-ndihmësin e De Biasit te Kombëtarja jonë Paolo Tramezzanin. Zeman thotë se mungesa e përvojës do të jetë...