E hëna në orën 16:00 do shuajë shumë pikëpyetje sa i takon futbollistëve që do përfaqësojnë Kombëtaren kuqezi të futbollit në Euro 2024. Sylvinho do shpallë listën dhe do dalë para medieve, teksa pritet që të jenë 26 emra që do përfaqësojnë kombin.

Tanimë janë zbuluar edhe dy emrat e parë që Sylvinho ka thirrur. Në Tiranë prej më shumë se 24 orësh kanë mbërritur Jasir Asani dhe Armando Broja. Dyshja paraditen e sotme është stërvitur në “Shtëpinë e Futbollit” në kryeqytet.

Kështu, Asani dhe Broja kanë konfirmuar veten si pjesë e listës paraprake për në Gjermani. E hëna do i japë më shumë përgjigje dilemave për sa i përket listës.