28.05.2024 01:02

Kuriozitete

Njerëzit habiten të zbulojnë bimën me farat ‘qindra herë’ më helmuese se cianidi

Sikur të mos kishim kërcënimet e helmeve të ndryshme që na rrethojnë, Nëna natyrë di si t’i frikësojë më shumë robërit e saj. Një...

Shtyu gazetaren për të bërë foto, Roza Lati thyen heshtjen për videon virale

Pas një incidenti në tapetin e kuq pak para se të niste spektakli i finales së BBV, ku Roza filmohet duke shtyrë një gazetare,...

Dështon dërgimi i një sateliti spiun në orbitë, Koreja e Veriut: Dyshohet se motori…

Koreja e Veriut njoftoi se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë. Mediat shtetërore të Koresë së...

Sot shpallet lista e Europianit, trajneri Sylvinho do të zbulojë para medias 26 emrat...

Pasditen e sotme në orën 16:00 trajneri I kombëtares do të zbulojë 26 lojtarët që do të jenë pjesë e Europianit Gjermani 2024. Një pjesë...

A e dinit? Kjo është arsyeja pse foshnjat qajnë menjëherë pas lindjes

Në momentin që një i porsalindur vjen në jetë, klithma e tyre e parë shënon një moment historik të jashtëzakonshëm. Por pse qajnë foshnjat...

Astrologu tregon se kush është finalisti më i favorizuar për të fituar BBV3 sipas...

I ftuar në emisionin e Top Albania Radios “S’e Kam me Ty” ka qenë astrologu, Jofiel Koço. Ai ka zbuluar më shumë detaje në lidhje...

Sovjetikët organizuan 3 grushte shteti në Shqipëri. Çfarë shkruante New York Times në 1982

“Nëse Perëndimi nuk krijon një kordon mbrojtës diplomatik për Shqipërinë, duket e mundshme që ajo përsëri të bjerë nën Bashkimin Sovjetik – një ngjarje...

Si gratë beqare janë kthyer në një kërcënim

Në mesin e një sërë peripecish të kohëve të fundit, duke përfshirë dhe heqjen e sistemit “gratë shkruajnë të parat“, aplikacioni i njohjeve Bumble...

Njihuni me tempullin e shenjtë indian me 1 ton flori ku edhe fëmijët nuk...

Qyteti 500-vjeçar i Amritsar, në krahinën indiane Punxhab është një vend i lashtë e i shenjtë; madje një tempull fetar Sikh gjen dhe në...

Çfarë është ndërgjegja?

Ka tre shkolla kryesore mendimi. Teoria e rendit më të lartë thotë se vetëdija është truri duke parë veprimtarinë e vet. Truri është një...