17.10.2021 09:09
Home Tags Mandati i trete

Tag: mandati i trete

“Ju uroj një të diel të qetë”, Rama poston videon nga parkui rinovuar i...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të diele me pamje nga parku i rinovuar i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel. Në videon e...

Pogba dhe Real Madridi afrohen gjithnjë e më tepër

Ylli francez, Paul Pogba është duke menduar seriozisht largimin nga Manchester United për t’u transferuar te Real Madridi. Pogba ende nuk ka rinovuar me “Djajtë...

Tirana zhvillon sot ‘Maratonën 2021’, në garë 2500 vrapues/ Ja cilat akse janë të...

Zhvillohet sot në Tiranë edicioni i 5-të i Maratonës së Tiranës 2021, një nga eventet më të mëdha sportiv në kryeqytet. Në këtë Maratonë...

Si të pushoni dhimbjen e kokës pa ilaçe

Pikëpyetjet mbi dhimbjet e kokës apo migrenën janë të pafundme, megjithatë kur bëhet fjalë për të dyja një gjë është e sigurtë: dhimbja nuk...

Dy shenjat e horoskopit me fat për sot

Dashi-Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim kënaqësie e jashtëzakonshme për gjyshërit e...

Kosova sot në zgjedhje lokale/ 41,012 qytetarë u drejtohen kutive për herë të parë

Qytetarët e Kosovës sot vendosin për kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e tyre në Kuvendet Komunale. Për këto zgjedhje lokale të...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta. Sipas Meteoalb parashikohet...

VOA: Pikëpyetje rreth shëndetit të presidentit në Çeki

Kur Vaclav Havel pothuajse humbi jetën nga një problem me zorrët ndërsa shërbente si president në vitin 1998, mjekët jepnin informacione të përditshme mbi...

Analiza e zgjedhjeve të 25 Prillit/ Balla: Mandati i tretë na imponon besnikëri më...

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Fierit, Taulant Balla mori pjesë në analizën e zgjedhjeve të 25 Prillit në Zharrëz, Ruzhdie dhe...

Kryeministrja e Serbisë, Brnabiç: Nuk e nënshkruaj kurrë pavarësinë e Kosovës!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të...