23.06.2021 10:21
Home Tags Rusia

Tag: Rusia

Risia digjitale, si të gjesh punë dhe të punësosh shpejt

Tregu i punës është dinamik dhe po ndryshon shpejt. Agjencia Kombetare e Shoqërisë së Informacionit mundëson për herë të parë një sistem dhe infrastrukturë...

Trajneri i Norwich City me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Milot Rashica tashmë është lojtar i Norwich City. Norwich City ka konfirmuar gjatë ditës së marte se ka transferuar sulmuesin e Kombëtares së Kosovës,...

Do t’i vini flakën kësaj jave, ja ç’kanë parashikuar yjet për këto data

Dashi Nuk do të lejoni që të tjerët t’ju mënjanojnë. Do të doni me çdo kusht t’ju dalë juaja. Bëni kujdes, sepse kjo do...

Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE

Nga Plator Nesturi Nuk ka qenë hera e parë që ndodh kur Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE. Vite të shkuara ishte sërish Maqedoni...

I nxehti afrikan në Shqipëri, çfarë të bëni për ta shmangur: Nëse ndiheni keq...

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo...

Manastirliu: Vazhdojmë planin derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkruar në një status në rrjetet sociale se plani kombëtar i vaksinimit do të vazhdojë derisa qytetari i...

Blinken në Gjermani për rigjallërimin e marrëdhënieve

Gjatë vizitës së tij të parë në Gjermani, sekretari i Shtetit i SHBA, Antony Blinken do të takohet me kancelaren Angela Merkel dhe ministrin...

ANALIZA: Përse e la BE në baltë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

Bashkimi Europian duket sikur gjendej dy muajt e fundit në një betejë kundër kohës, për të bindur Bullgarinë të hiqte veton ndaj Maqedonisë së...

Rama publikon foton: 8 vite më parë shqiptarët i besuan të ardhmen Partisë Socialiste

8 vite më parë, më 23 Qershor 2013, pas qeverisjes 8-vjeçare të demokratëve, zgjedhjet parlamentare i fitoi Partia Socialiste e udhëhequr nga Edi Rama. Kryeministri...

Vetoja bullgare për Shkupin bllokoi edhe Tiranën, a po lobon Shqipëria për ndarje?

Për shkak të vetos bullgare kundër Shkupit, e pësoi edhe Tirana duke bërë që BE të shtyjë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë...