23.06.2021 11:21
Home Tags Vladimir Putin

Tag: Vladimir Putin

Vjosa Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Austri. Osmani ka thënë se Republika e Kosovës ka miq të...

Kim, në krah të institucioneve të drejtësisë: E kuptoj presionin në Shqipëri, por tregoni...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim foli sot për Reformën në Drejtësi. Në një takim me kreun e KLP, Gent Ibrahimin, Kim u shpreh se...

“Do jetë një verë plot surpriza”, Meri zbulon shenjat më me fat të muajve...

Pjesë e emisionit “Rudina” në Tv Klan, ka qenë Meri Shehu e cila ka nxjerrë zbuluar se cilat do jenë shenjat e horoskopit më...

“Çantën në krahë, pi kafe në lokal, kokrrën e qejfit… ”/ S’do ta besoni...

Historia e borxhit mes Vjollcës dhe Zenunit në rubrikën “Shihemi Në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare” ka thyer rekordin e çdo programi të momentit...

Paralajmërimi i OBSH: Mutacionet në të ardhmen mund të sfidojnë efektivitetin e vaksinave

Ndërkohë që më shumë njerëz vaksinohen çdo ditë kundër Covid-19, një epidemiologe e OBSH-së ka paralajmëruar se do të nevojiten vaksina të reja dhe...

Të gjithë dështakët e “fitores” së Lulzim Bashës, me shifra

Ekipi i Lulzim Bashës ka arritur të sjellë rreth 85 mijë vota më pak, sesa objektivi i caktuar nga kreu i PD. Objekti i...

Rama këshillë të rinjve që jetojnë jashtë vendit: Bëni dhe pak qejf se jeta...

Në sesionin e gjashtë të prezantimit të aplikantëve që jetojnë jashtë vendit, në nismën “Gati për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas...

Varhelyi: Fillimi i negociatave me Shqipërinë dhe MV mbetet prioritar

Fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe MV mbetet çështje prioritare, deklaroi eurokomisioneri për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi,...

Risia digjitale, si të gjesh punë dhe të punësosh shpejt

Tregu i punës është dinamik dhe po ndryshon shpejt. Agjencia Kombetare e Shoqërisë së Informacionit mundëson për herë të parë një sistem dhe infrastrukturë...

Trajneri i Norwich City me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Milot Rashica tashmë është lojtar i Norwich City. Norwich City ka konfirmuar gjatë ditës së marte se ka transferuar sulmuesin e Kombëtares së Kosovës,...